Mindfulness. świadome rozwijanie umiejętności kierowania uwagi.25.06.2015

Dziś jest dobry dzień, żeby mieć dobry dzień!

Mindfulness- to świadome rozwijanie umiejętności kierowania uwagi, dzięki czemu zwiększa się kontakt z ciałem, umysłem i emocjami. Nasza energia podąża za naszą uwagą. Bądźmy świadome gdzie ją kierujemy i czy aby na pewno wybrany przez nas kierunek służy nam i naszemu zdrowiu.

Wprowadzenie uważności do biznesu skutkowało efektywniejszą współpracą z innymi, wzrostem odporności na pojawiające się sytuacje stresowe oraz większą koncentracją, wyraźniejszym postrzeganiem spraw takimi, jakie są. Medytację uważności zastosowano m.in. w takich firmach jak General Mills, Google etc. Do chwili obecnej powstało bardzo dużo publikacji naukowych i popularnonaukowych podkreślających skuteczność uważności w naszym życiu.

Mindfulness, czyli sztuka bycia „tu i teraz”. W tym momencie, w teraźniejszości,  właśnie w tej chwili. Przeszłość minęła, powiedziała nam już to co miała powiedzieć, przyszłość jeszcze nie nadeszła, liczy się to co „tu i teraz”. To jest chwila mocy i chwila prawdy. To jest ten dzień, ten moment w którym możesz stworzyć lepszą jakość swojego jutra. W myśl zasady „Gdziekolwiek jesteś bądź” warto wykorzystać efektywnie te chwile. Bądź ”tu i teraz”. Uchwyć chwilę swoim umysłem tak jak aparat fotografujący uciekający moment. Zatrzymaj się na sekundę, zastanów się, pomyśl, posmakuj, rozkoszuj się cudownością codzienności. Wypracuj w sobie nawyk bycia „tu i teraz”. To jest chwila mocy, to jest moment, w którym stwarzasz swoje szczęście.

Podobno wszyscy jesteśmy tu na ochotnika, chcieliśmy tutaj być, chcieliśmy mieć takich rodziców, przyjaciół. Na swojej ścieżce życia mamy do odrobienia lekcje, w klasie codzienności praktykujemy ich odrabianie. Jedną z najważniejszych  lekcji tu na Ziemi jest bycie uważnym. Po prostu. Podjęcie decyzji: Tak od dziś zacznę żyć świadomie, dostrzegając wszystkie kolory tęczy. Tak mam na to czas, bo właśnie na tym polega moje życie.

Zastanawiałaś się kiedyś, gdzie jesteś? Odpowiesz z pewnością, jak to, no przecież jestem tutaj, nie widzisz? Aby na pewno? Zobaczcie jak często myślami jesteśmy gdzie indziej. W przeszłości, rozprawiając o tym co mogłyśmy zrobić lepiej, albo w przyszłości  życzeniowo określając swoje jutro. A tak naprawdę nie ma nas. Istniejemy w chwili obecnej. Jak często zdarzyło Ci się automatycznie spędzić cały dzień. Często nie pamiętamy nawet co robiłyśmy.

Kategoria: