Szkolenie PROFESJONALNA OPIEKUNKA DO DZIECKA

Szkolenie „Profesjonalna opiekunka do dziecka”

Szkolenie trwa 44 h zegarowe (24h warsztatów i 20h praktyk!)

Rodzice i osoby zainteresowane konkretnym zagadnieniem, mogą wykupić poszczególne moduły (Cena 50 zł/h)

Moduł I:  Podstawy pedagogiki i psychologii rozwojowej dziecka. 6h (2x3h)

Moduł II: Rozwój dziecka poprzez zabawę.5h (2x2,5h)

Moduł III: Podstawy wiedzy dietetycznej. 4h (2x2h)

Moduł IV: Podstawy psychologii społecznej w relacjach z dzieckiem. 4h (2x2h)

Moduł V: Pierwsza pomoc. Podstawowe informacje z zakresu opieki medycznej. 5h (2x2,5h)

Praktyka: Minimum 20 godzin praktyki w Nianiatrójmiasto.pl lub wybranej placówce.

 

Kursy prowadzone będą przez doświadczonych praktyków, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na każde pytanie.

Dla zainteresowanych rodziców istnieje możliwość wykupienia poszczególnych modułów.

Zapraszamy wszystkie nianie, opiekunki, rodziców a także osoby, które chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności wychowawcze.

Uczestnictwo w kursie potwierdzone będzie nie tylko certyfikatem ale przede wszystkim wzrostem kompetencji.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wiedzą niezbędną dla każdej osoby opiekującej się dziećmi. Każdy z modułów zawiera podstawowe informacje na dany temat, przekazany przez specjalistów praktyków w sposób przystępny, ze wskazaniem obszarów użycia konkretnej wiedzy.  

Zdobyta na naszym szkoleniu wiedza- tak ważna dla współczesnych rodziców,  odnosząca się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dziecka, pozwoli wyróżnić się na rynku pracy. Wierzymy, że przeszkolone przez nas osoby stworzą kompetentną kadrę opiekuńczą mającą świadomość problemów na poszczególnych etapach  rozwoju dziecka i znającą współczesne metody wychowawcze i edukacyjne, podstawy wiedzy dietetycznej oraz opieki medycznej.

Czym się różni nasz kurs od innych dostępnych na rynku szkoleń?
- nie uczymy opieki nad dzieckiem,
- nie skupiamy się na czynnościach pielęgnacyjnych,
- nie kształcimy osób, które tylko pilnują dzieci, ale Nianie, które mądrze WYCHOWUJĄ i ROZWIJAJĄ dzieci.

Kurs zawiera:

  1. materiały szkoleniowe
  2. starannie przygotowaną wiedzę merytoryczną przez specjalistów praktyków
  3. przerwy na kawę, herbatę, mały poczęstunek
  4. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia „Profesjonalna opiekunka do dziecka”
  5. 5 modułów szkoleniowych.
  6. Warsztaty dla rodziców i przyszłych rodziców- istnieje możliwość wykupienia poszczególnych modułów.
  7. Zaświadczenie ukończenia kursu (tylko w przypadku 90% obecności).

Czas trwania szkolenia: min. 24 godziny zegarowe. Czas trwania praktyk: min: 20 godzin zegarowych.

      Inwestycja: 900 zł. W przypadku zgłoszenia do 01/06/2015 – zniżka 10%

Zajęcia odbywać się będą 08.06-26.06 2015 r. w godzinach 18:00-20:00 w Gdańsku, w Olivia Business Centre.

Istnieje możliwość dofinansowania kursu przez PUP w Gdańsku i Gdyni!

                                                                        Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś! Zdobądź nowe umiejętności zawodowe!

 

Szkolenie „Profesjonalna opiekunka do dziecka”- kadra szkoląca:

Ewa Załęska. Od 19 lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczej oraz studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej i studia podyplomowe na UW - Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Jest również terapeutą integracji sensorycznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się głównie pracą diagnostyczną i terapeutyczną skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym a także pracą z rodzicami i nauczycielami. W poradni prowadzi  terapię  indywidualną i grupową (m.in. metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne), terapię SI, zajęcia dla rodziców "Szkoła dla Rodziców", zajęcia warsztatowe dla rodziców dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, warsztaty dla nauczycieli przedszkoli oraz warsztaty dla dzieci na terenie przedszkoli nt. uczuć, radzenia sobie ze złością. Współrealizuje również autorski program usprawniania motoryki dzieci w wieku 3-5 lat na terenie przedszkola "Diamencik" w Gdańsku. Bardzo lubi swoją pracę, czerpie z niej dużo radości i osobistej satysfakcji. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. Uwielbia rodzinne wyprawy w góry, wyjazdy rowerowe, spacery po lesie i plaży. Ostatnio odkryła nordic walking.

Kornelia Ochel, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła 2 kierunki: Ratownictwo Medyczne oraz Zdrowie Publiczne na Wydziale Ochrony Zdrowia.  W trakcie studiów pracowała jako opiekunka do dzieci. Pracowała w Scanmed Multimedis w Krakowie jako dyspozytor medyczny oraz ratownik medyczny. Od 5 lat jest związana z Medicover  gdzie pełni obowiązki Koordynatora Akademii Ratownictwa. Dodatkowo pracuje jako Dyspozytor medyczny w Pogotowiu Medicover Kraków oraz jako ratownik w Centrum Medycznym w Gdańsku. Jest rodowitą krakowianką, ale od 2 lat mieszkam w Trójmieście. Z zamiłowania jest podróżnikiem oraz właścicielką znalezionego psa - huskiego.  

Magdalena Trembacz ukończyła Biologię Molekularną na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie z zakresu Poradnictwa Dietetycznego. Szczególnie interesuje ją Immunodiagnostyka Nietolerancji Pokarmowej IgG zależnej, zastosowanie testów diagnostycznych oraz praktyczne zastosowania diety eliminacyjnej. Wiedzę na ten temat poszerzała uczestnicząc w szkoleniach i seminarium z tego zakresu. Obecnie kończy studia magisterskie z psychologii w SWPS w Sopocie, co pozwala jej na holistyczne podejście do człowieka, jego zdrowia i jakości życia. Mama Niny.

Ewelina Molska. Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS w Warszawie i jest w trakcie certyfikacji Trenera Rozwoju Osobistego w Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego Time For Changes Anny Kopciowskiej. Co prawda nie ma jeszcze własnych dzieci, ale jej doświadczenie i wiedza często jest większe niż nie jednego rodzica. Przygodę z dziećmi rozpoczęła od pracy jako opiekunka dziecięca, gdzie odkryła swoje powołanie Jej pasja poprowadziła ją do stworzenia przyjaznego miejsca dla dzieci- żłobka w Warszawie, który prowadziła przez 2 lata. Współpracowała też z Fundacją Dzieci Niczyje, Towarzystwem Nasz Dom, gdzie poznała pracę z dziećmi skrzywdzonymi. Prowadziła też zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Jej misja to- ''Szczęśliwe dziecko- spełniona Ja!'' Obecnie współpracuje z agencją niań Nianiatrojmiasto.pl, gdzie zajmuje się rekrutacją najlepszych niań pod słońcem. Zafascynowana programem ''porozumienie bez przemocy''.
Prywatnie szczęśliwa kobieta, która lubi podejmować się nowych wyzwań. Uwielbia podróże i dobrą muzykę.

Kategoria: