O nas

Któregoś dnia – w pośpiechu, między pracą, a domem, między planowaniem spotkań w pracy, a planowaniem zadań w domu – w ciągłym biegu i nieustannym poczuciu braku czasu - pomyślałyśmy, że czegoś nam w życiu brakuje. W nieustannym poświęcaniu czasu i uwagi innym, brakowało nam przestrzeni dla siebie. Miejsca w którym będziemy mogły nawzajem się inspirować, dzielić wiedzą i doświadczeniem, do którego będziemy zapraszać ciekawych i inspirujących ludzi. Zawsze interesowały nas zagadnienia dotyczące szeroko pojętego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Jesteśmy w większości psycholożkami, ale są wśród nas dietetyczka i trener personalny a także ekonomistka i marketingowiec. Mamy różne zainteresowania, co daje nam ogromną siłę i wielość różnorodnych pomysłów, które, chociaż w części staramy się realizować.

Nazwa Ad Fontes- oznacza „Do Źródeł”. Dlaczego Źródło?

Źródło to naturalny, samoczynny, skoncentrowany wypływ wód podziemnych na powierzchnię terenu. To również metaforyczne miejsce, w którym dokonuje się przemiana, to miejsce, przy którym odpoczywamy, z którego czerpiemy siły na dalszą wędrówkę. Fundacja Ad Fontes to źródło, z którego każdy może zaczerpnąć to, czego potrzebuje. To miejsce gdzie odbywają się różnorodne spotkania, szkolenia, warsztaty – mające na celu szeroko rozumiany rozwój- intelektualny, psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

Zespół Ad Fontes

MONIKA BŁAJET GRABOWSKA

Kobieta niepokorna, ambitna, zaangażowana w 100% w to co robi. Z wykształcenia biolog i psycholog, swoją karierę naukową kontynuuje na studiach doktoranckich na Uniwersytecie SWPS. Głównym obszarem jej zainteresowań są problemy kobiet w relacji w bliskich związkach, stereotypy płci, a także neuropsychologia. Obecnie skupia się na sposobie radzenia i wpływie otrzymywanego wsparcia na przebieg leczenia u kobiet z chorobą nowotworową. Ciekawość lepszego poznania siebie i innych motywuje ją do dalszej pracy każdego dnia. Niewątpliwym motywatorem jest również córeczka Zosia.

MAGDALENA TREMBACZ

Psycholog, terapeuta w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, psychodietetyk. Specjalizuje się w zakresie motywacji i rozwoju osobistego. Ukończyła Psychologię na SWPS, Biologię molekularną na UG oraz studia podyplomowe z zakresu poradnictwa dietetycznego. Propagatorka zdrowego stylu życia. Szczególnie interesuje ją diagnostyka nietolerancji pokarmowej IgG zależnej oraz wpływ diety eliminacyjnej na zdrowie psychiczne człowieka.

MAGDALENA KOSZPER

W fundacji zajmuje się prowadzeniem naszego fanpage, strony, pisaniem tekstów, mailingiem. Dla Was wyszukuje ciekawe artykuły. Tworzy grafiki. Pilnuje terminów.

MAGDALENA ŻURAWSKA

Kobieta aktywna, czyta wszystkie blogi, które warto jest czytać, ogląda wszystkie ciekawe programy w Internecie, które motywują kobiety. Podpowiada nam które osoby warto jest do nas zaprosić. Wulkan inspiracji i dobrego humoru. 

EWA ZAŁĘSKA

Od 19 lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się głównie pracą diagnostyczną i terapeutyczną skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym, a także pracą z rodzicami i nauczycielami. Bardzo lubi swoją pracę, czerpie z niej dużo radości i osobistej satysfakcji.

ŁARYSA WUJCIK

Pomysłodawczyni i inicjatorka powstania Fundacji Ad Fontes. Kobieta, która będąc spełniona zawodowo postanowiła zmienić swoje życie zawodowe. Zapisała się na studia by pogłębić swoją wiedzę z zakresu psychologii. Szczególnie interesuje ją psychologia motywacji oraz psychologia osobowości. Podczas studiów na Uniwersytecie SWPS  z koleżanką przeprowadziła badanie nad związkiem introwersji i racjonalności z osobowościową podatnością na fantazję, które zostało wyróżnione i zdobyło pierwszą nagrodę. Z koleżanką Aleksandrą założyły fundację, której celem jest wspieranie kobiet dążących do rozwoju, szukających wsparcia w rozwoju bądź chwili relaksu.

KINGA KUKOWSKA

Absolwentka Politechniki Gdańskiej, jednak zainteresowania i pasje skierowały ją w zupełnie innym kierunku. Marketing, reklama, eventy – to jej przeznaczenie. Obecnie związana z agencją marketingową Food Brand specjalizującą się w branży kulinariów, gdzie zajmuje się głównie marketingiem internetowym - prowadzeniem profili w mediach społecznościowych, kreowaniem reklam na Facebooku, tworzeniem grafik. Współpracując z różnymi firmami i markami, dostrzega, jakie obszary marketingu sprawiają im najwięcej trudności i pomaga im je "okiełznać", poprzez pokazanie odpowiednich metod i narzędzi - tak, by samodzielnie mogły prowadzić działania marketingowe na piątkę z plusem.

EWELINA MOLSKA- CIEPŁUCH

Psycholog, z zamiłowania pedagog. Z dziećmi i rodzicami pracuje od 12 lat. Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne i ogólnorozwojowe. Ma za sobą szkolenia dla kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka oraz dla kobiet, które swoją przyszłość wiążą z zawodem opiekunki dziecięcej. Zafascynowana metodą NVC Porozumienie bez przemocy, prowadzi szkolenia, na których przybliża uczestnikom tę metodę. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego Time For Changes, uzyskała tytuł Trenera Rozwoju Osobistego 3-go Stopnia. W swojej pracy magisterskiej pokazała jak duży wpływ ma nasze dzieciństwo na dorosłe życie. Jest przekonana, że szczęście i sukces każdego z nas zależy od poziomu znajomości  i świadomości samego siebie. Prywatnie spełniona kobieta w szczęśliwym związku.

MONIKA STANIECKA

Doradca ds. psychologii kolorów, Dress Code i wizerunku. Od 2006 zajmuję się doradztwem wizerunku, szkoleniami z zakresu psychologii koloru, dobierania fasonów do sylwetki, dress code, nauką makijażu oraz makijażami do sesji zdjęciowych.

AGNIESZKA MIŁOSZ

Magister pielęgniarstwa -studiowała na  Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym  na kierunku pielęgniarstwo. Pracowała na oddziale Chirurgii Ogólnej oraz  Izbie Przyjęć w Szpitalu Dziecięcym. Od 5 lat pracuje w Medicover  jako pielęgniarka,  gdzie pełni również funkcję pielęgniarki pediatrycznej.  Od kilku miesięcy związana z Akademią Ratownictwa Medicover jako Instruktor i Koordynator.  Lubi muzykę – taniec i śpiew to sposób na spędzanie wolnego czasu. Latem preferuje spływy kajakowe i wycieczki górskie.

MARLENA CHOCIEJ

Psycholog, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Na swoich  warsztatach przybliża techniki i narzędzia PR, porusza również tematy trudne: wypalenie zawodowe, konflikty. W rozmowach podkreśla, jak bardzo ważne jest regularne wyciszenie, zrelaksowanie które pozwala na właściwą ocenę nawet najtrudniejszego problemu a potem znalezienie najlepszego rozwiązania.