O nas

Któregoś dnia – w pośpiechu, między pracą, a domem, między planowaniem spotkań w pracy, a planowaniem zadań w domu – w ciągłym biegu i nieustannym poczuciu braku czasu - pomyślałyśmy, że czegoś nam w życiu brakuje. W nieustannym poświęcaniu czasu i uwagi innym, brakowało nam przestrzeni dla siebie. Miejsca w którym będziemy mogły nawzajem się inspirować, dzielić wiedzą i doświadczeniem, do którego będziemy zapraszać ciekawych i inspirujących ludzi. Zawsze interesowały nas zagadnienia dotyczące szeroko pojętego zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Jesteśmy w większości psycholożkami, ale są wśród nas dietetyczka i trener personalny a także ekonomistka i marketingowiec. Mamy różne zainteresowania, co daje nam ogromną siłę i wielość różnorodnych pomysłów, które, chociaż w części staramy się realizować.

Nazwa Ad Fontes- oznacza „Do Źródeł”. Dlaczego Źródło?

Źródło to naturalny, samoczynny, skoncentrowany wypływ wód podziemnych na powierzchnię terenu. To również metaforyczne miejsce, w którym dokonuje się przemiana, to miejsce, przy którym odpoczywamy, z którego czerpiemy siły na dalszą wędrówkę. Fundacja Ad Fontes to źródło, z którego każdy może zaczerpnąć to, czego potrzebuje. To miejsce gdzie odbywają się różnorodne spotkania, szkolenia, warsztaty – mające na celu szeroko rozumiany rozwój- intelektualny, psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

 

Zespół Ad Fontes:

MONIKA BŁAJET GRABOWSKA

Kobieta niepokorna, ambitna, zaangażowana w 100% w to, co robi. Z wykształcenia biolog i psycholog, aktualnie doktorantka SWPS. Głównym obszarem jej zainteresowań jest analiza problemów kobiet w relacjach i bliskich związkach, stereotypy płci, a także neuropsychologia. Jej niewątpliwym motywatorem są dwie córeczki: Zosia i Tosia.

MAGDALENA KOSZPER

Sowa pospolita. Jej naturalnym środowiskiem życia są lasy mediów społecznościowych. Zdarza się, że uczy latać pośród czubków drzew internetów i marketingów inne ptaki. Często zaszywa się w dziuplach Facebooka i Instagrama. Doskonale rozwinięty zmysł wzroku sprawia, że zadziobuje każdą oznakę błędu interpunkcyjnego i stylistycznego w zdaniu. Jak na nowoczesną sowę przystało, zamiast listów dostarcza pod Wasze drzwi newslettery. Groźny ptak z gatunku drapieżnych. Hu huu!

MAGDALENA ŻURAWSKA

Z wykształcenia menadżer sprzedaży i marketingu oraz doradca zawodowy. Motywacja kobiet oraz odkrywanie i rozwijanie talentów to tematy, które bardzo ją interesują. Niezastąpiona przy organizacji eventów. Wulkan dobrego humoru. Nie wyobraża sobie pracy bez pasji oraz życia bez muzyki. Inspiracji poszukuje najczęściej w wywiadach i biografiach.

 

ŁARYSA WUJCIK

Pomysłodawczyni i inicjatorka powstania Fundacji Ad Fontes. Kobieta, która będąc spełniona zawodowo postanowiła zmienić swoje życie zawodowe. Zapisała się na studia by pogłębić swoją wiedzę z zakresu psychologii. Szczególnie interesuje ją psychologia motywacji oraz psychologia osobowości. Podczas studiów na Uniwersytecie SWPS  z koleżanką przeprowadziła badanie nad związkiem introwersji i racjonalności z osobowościową podatnością na fantazję, które zostało wyróżnione i zdobyło pierwszą nagrodę. Z koleżanką Aleksandrą założyły fundację, której celem jest wspieranie kobiet dążących do rozwoju, szukających wsparcia w rozwoju bądź chwili relaksu.

 

Współprcują z nami:

MARLENA CHOCIEJ

Psycholog, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Na swoich  warsztatach przybliża techniki i narzędzia PR, porusza również tematy trudne: wypalenie zawodowe, konflikty. W rozmowach podkreśla, jak bardzo ważne jest regularne wyciszenie, zrelaksowanie które pozwala na właściwą ocenę nawet najtrudniejszego problemu a potem znalezienie najlepszego rozwiązania.

EWA ZAŁĘSKA

Od 21 lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się głównie pracą diagnostyczną i terapeutyczną skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym, a także pracą z rodzicami i nauczycielami. Bardzo lubi swoją pracę, czerpie z niej dużo radości i osobistej satysfakcji.

AGNIESZKA MIŁOSZ

Magister pielęgniarstwa -studiowała na  Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym  na kierunku pielęgniarstwo. Pracowała na oddziale Chirurgii Ogólnej oraz  Izbie Przyjęć w Szpitalu Dziecięcym. Od 5 lat pracuje w Medicover  jako pielęgniarka,  gdzie pełni również funkcję pielęgniarki pediatrycznej.  Od kilku miesięcy związana z Akademią Ratownictwa Medicover jako Instruktor i Koordynator.  Lubi muzykę – taniec i śpiew to sposób na spędzanie wolnego czasu. Latem preferuje spływy kajakowe i wycieczki górskie.

MAGDALENA TREMBACZ

Psycholog, terapeuta w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, psychodietetyk. Specjalizuje się w zakresie motywacji i rozwoju osobistego. Ukończyła Psychologię na SWPS, Biologię molekularną na UG oraz studia podyplomowe z zakresu poradnictwa dietetycznego. Propagatorka zdrowego stylu życia. Szczególnie interesuje ją diagnostyka nietolerancji pokarmowej IgG zależnej oraz wpływ diety eliminacyjnej na zdrowie psychiczne człowieka.