Praktyczny warsztat z komunikacji oparty na metodzie NVC. 28.10.2015

Praktyczny warsztat z komunikacji oparty na uniwersalnym języku uczuć i potrzeb.

Warsztat ten pomoże Ci:

- odważnie i szczerze wyrażać siebie i swoje oczekiwania

- zrozumieć perspektywę mówcy

- jasno mówić o swoich prośbach, zamiast stawiać żądania

- nawiązać porozumienie na bazie potrzeb

- wypracować strategie działania, która zaspokoi potrzeby obu stron

- w pełni wyrażać złość, zamiast pozwolić, żeby niszczyła nas od wewnątrz.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą polepszyć jakość swojego życia oraz relacji poprzez rozwój umiejętności komunikacji oraz wszystkich zainteresowanych poznaniem metody Porozumienia Bez Przemocy.

DATA: 28.10.2015

GODZINA: 18:00-20:00

CENA: 50zł

ZAPISY: fundacja@fontes.com.pl

Warsztat poprowadzi:

EWELINA MOLSKA- CIEPŁUCH

Psycholog, z zamiłowania pedagog. Z dziećmi i rodzicami pracuje od 10 lat. Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne i ogólnorozwojowe. Ma za sobą szkolenia dla kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka oraz dla kobiet, które swoją przyszłość wiążą z zawodem opiekunki dziecięcej. Zafascynowana metodą NVC Porozumienie bez przemocy, prowadzi szkolenia, na których przybliża uczestnikom tę metodę. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego Time For Changes, uzyskała tytuł Trenera Rozwoju Osobistego 3-go Stopnia. W swojej pracy magisterskiej pokazała jak duży wpływ ma nasze dzieciństwo na dorosłe życie. Jest przekonana, że szczęście i sukces każdego z nas zależy od poziomu znajomości  i świadomości samego siebie.

 

„Idea Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) jest prosta i zawiera się w dwóch pytaniach. Pierwsze: Co jest w tobie teraz żywe? Drugie: Co poprawi jakość twojego życia, co je wzbogaci? Naucz się mówić o tym uczciwie, unikając osądów i krytyki. W Porozumieniu bez Przemocy chodzi o to, aby przekazać informacje wynikające z tych pytań rozmówcy i z empatią przyjąć te, których z kolei on udziela. „

(M.Rosenberg)