Szkolenie PROFESJONALNA OPIEKUNKA DO DZIECKA

Na szkolenie „Profesjonalna opiekunka do dziecka” zapraszamy nianie, opiekunki, animatorów a także osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze. Warsztaty skierowane są również do rodziców i przyszłych rodziców. Istnieje możliwość wykupienia poszczególnych modułów.

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych praktyków, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na każde pytanie.

Zapewniamy, uczestnictwo w naszym kursie potwierdzone będzie nie tylko certyfikatem, ale przede wszystkim wzrostem kompetencji.

Zajęcia odbywać się będą 30.11-14.12.2015 r. w godzinach 18: 00-20: 00 w Gdańsku, w Olivia Business Centre.

Inwestycja: 900 zł. W przypadku zgłoszenia do 16/11/2015 – zniżka 10%

Istnieje możliwość dofinansowania naszego kursu przez PUP w Gdańsku i Gdyni!

 

Szkolenie trwa 25 h zegarowe (33 h lekcyjne).

Moduł I: Podstawy pedagogiki i psychologii rozwojowej dziecka. 6h (2x3h)

Moduł II: Rozwój dziecka poprzez zabawę. 6h (2x3h)

Moduł III: Podstawy wiedzy dietetycznej. 4h (2x2h)

Moduł IV: Podstawy psychologii społecznej w relacjach z dzieckiem. 4h (2x2h)

Moduł V: Pierwsza pomoc. Podstawowe informacje z zakresu opieki medycznej. 5h (2x2,5h)

 

Osoby zainteresowane konkretnym zagadnieniem, mogą wykupić poszczególne moduły (45 zł/h).

 

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z kompleksową wiedzą niezbędną dla każdej osoby opiekującej się dziećmi. Każdy z modułów zawiera podstawowe informacje na dany temat, przekazany przez specjalistów praktyków w sposób przystępny, podczas wykładu i zajęć praktycznych, ze wskazaniem obszarów użycia konkretnej wiedzy. 

Zdobyta na naszym szkoleniu wiedza- tak ważna dla współczesnych opiekunów, odnosząca się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dziecka, pozwoli wyróżnić się na rynku pracy. Wierzymy, że przeszkolone przez nas osoby stworzą kompetentną kadrę opiekuńczą mającą świadomość problemów na poszczególnych etapach rozwoju dziecka i znającą współczesne metody wychowawcze i edukacyjne, podstawy wiedzy dietetycznej oraz opieki medycznej.

 

Czym się różni nasze szkolenie od innych dostępnych na rynku?

- nie uczymy opieki nad dzieckiem,

- nie skupiamy się na czynnościach pielęgnacyjnych,

-podczas naszych warsztatów jest dużo ćwiczeń, które pomagają przyswoić wiedzę w sposób praktyczny,

- nie kształcimy osób, które tylko pilnują dzieci, ale Nianie, które mądrze WYCHOWUJĄ i ROZWIJAJĄ dzieci.

 

Nasze szkolenie zawiera:

  • obszerne materiały szkoleniowe,
  • starannie przygotowaną wiedzę merytoryczną przez specjalistów praktyków,
  • V modułów szkoleniowych (warsztaty teoretyczne i praktyczne),
  • Egzamin potwierdzający nabytą wiedzę,
  • zaświadczenie o ukończeniu szkolenia „Profesjonalna opiekunka do dziecka”,
  • Przerwy na kawę, herbatę, mały poczęstunek.

  

Zaświadczenie ukończenia kursu otrzymają kursanci, których frekwencja nie była mniejsza niż 90%

 

 Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś! Zdobądź nowe umiejętności zawodowe!

 

Szkolenie „Profesjonalna opiekunka do dziecka”- kadra szkoląca:

 

Ewa Załęska. Od 19 lat pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczej oraz studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej i studia podyplomowe na UW - Rehabilitacja dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Jest również terapeutą integracji sensorycznej. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się głównie pracą diagnostyczną i terapeutyczną skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym a także pracą z rodzicami i nauczycielami. W poradni prowadzi terapię indywidualną i grupową (m.in. metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne), terapię SI, zajęcia dla rodziców "Szkoła dla Rodziców", zajęcia warsztatowe dla rodziców dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, warsztaty dla nauczycieli przedszkoli oraz warsztaty dla dzieci na terenie przedszkoli nt. uczuć, radzenia sobie ze złością. Współrealizuje również autorski program usprawniania motoryki dzieci w wieku 3-5 lat na terenie przedszkola "Diamencik" w Gdańsku. Bardzo lubi swoją pracę, czerpie z niej dużo radości i osobistej satysfakcji. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. Uwielbia rodzinne wyprawy w góry, wyjazdy rowerowe, spacery po lesie i plaży. Ostatnio odkryła nordic walking.

Magdalena Trembacz. Jest psychologiem, certyfikowanym terapeutą TSR.  Ukończyła Biologię Molekularną na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie z zakresu Poradnictwa Dietetycznego. Szczególnie interesuje ją Immunodiagnostyka Nietolerancji Pokarmowej IgG zależnej, zastosowanie testów diagnostycznych oraz praktyczne zastosowania diety eliminacyjnej. Wiedzę na ten temat poszerzała uczestnicząc w szkoleniach i seminarium z tego zakresu. Obecnie kończone studia magisterskie z psychologii w SWPS w Sopocie, pozwalają jej na holistyczne podejście do człowieka, jego zdrowia i jakości życia. Mama Niny.

Ewelina Molska Ciepłuch. Ukończyła psychologię kliniczną na SWPS w Warszawie i jest certyfikowanym Trenerem Rozwoju Osobistego (Szkoła Trenerów Rozwoju Osobistego Time For Changes). Co prawda nie ma jeszcze własnych dzieci, ale jej doświadczenie i wiedza często jest większe niż nie jednego rodzica. Przygodę z dziećmi rozpoczęła od pracy, jako opiekunka dziecięca, gdzie odkryła swoje powołanie. Jej pasja poprowadziła ją do stworzenia przyjaznego miejsca dla dzieci- żłobka w Warszawie, który prowadziła przez 2 lata. Współpracowała z Fundacją Dzieci Niczyje, Towarzystwem Nasz Dom, gdzie pracowała z dziećmi skrzywdzonymi. Prowadziła również zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jej misja to- ''Szczęśliwe dziecko- spełniona Ja!''. Współpracowała z agencją niań Nianiatrojmiasto.pl, gdzie zajmowała się rekrutacją niań, rozmowami z rodzicami. Propaguje program M. Rosenberga Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication).

Agnieszka Miłosz magister pielęgniarstwa -studiowała na  Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym  na kierunku pielęgniarstwo. Pracowała na oddziale Chirurgii Ogólnej oraz  Izbie Przyjęć w Szpitalu Dziecięcym. Od 5 lat pracuje w Medicover  jako pielęgniarka,  gdzie pełni również funkcję pielęgniarki pediatrycznej.  Od kilku miesięcy związana z Akademią Ratownictwa Medicover jako Instruktor i Koordynator.  Lubi muzykę – taniec i śpiew to sposób na spędzanie wolnego czasu. Latem preferuje spływy kajakowe i wycieczki górskie.

Kategoria: