AKADEMIA KREATYWNOŚCI DLA DZIECI

KREATYWNOŚĆ to postawa, która umożliwia z jednej strony odnalezienie nowych aspektów w tym, co znane i bliskie, z drugiej zaś stawanie w obliczu tego, co nowe i obce, i za pomocą istniejącej już wiedzy przetworzenie go w nowe przeżycie (Erika Landau).

„Im wcześniej pozwolisz dziecku rozwijać kreatywność, wyobraźnię i pamięć, tym będzie to łatwiejsze i zabawniejsze, a efekty będą bardziej spektakularne. Czy wiesz, że musimy wspierać rozwój zdolności, aby zapewnić dziecku harmonijny rozwój?” – dr Aneta Czerska.

NOWOŚĆ!

Rozpoczynamy wyjątkowy cykl 6 warsztatów rozwijających u dzieci niebanalne myślenie oraz wyobraźnię, tak bardzo istotne w dzisiejszym świecie. Dzieci, które nauczą się niestandardowego myslenia w przyszłości mają większą szansę na sukces oraz łatwiejsze pokonywanie przeciwności.  Na naszych zajęciach uczymy również kompetencji społecznych, które są niezbędnę w dorosłym życiu. Zajęcia stanowią doskonałą okazję do budowania wiary we własne możliwości i nabywania przekonania, że można osiągnąć swoje marzenia i cele.

WARSZTAT ZAWIERA:

 • zabawy i ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, intuicję i kreatywność,
 • zabawy uczące rozwiązywania problemów,
 • ćwiczenia rozwijające koncentrację uwagi,
 • zagadnienia dotyczące emocji,
 • ćwiczenia wspomagające oswajanie świata dziecięcych emocji,
 • naukę rysowania twórczego, a nie odtwórczego,
 • grupowe ćwiczenia i zabawy rozwijające kompetencje społeczne, ale także indywidualne podejście do każdego uczestnika,
 • możliwość konsultacji dla każdego Rodzica, praktyczne porady,
 • autorski program i materiały przewidziane na 6 spotkań.

Zapewniamy atmosferę zaufania, bezpieczeństwa i akceptacji oraz dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Zajęcia grupowe dla dzieci 5–7 letnich. Cykl składa się z 6 zajęć trwających po 90 minut.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

PLAN ZAJĘĆ:

 1. PIERWSZE KROKI W MAGICZNEJ KRAINIE KREATYWNOŚCI - zapoznanie w grupie, poznawanie swoich mocnych stron i cech, poszukiwanie odpowiedzi na zagadkę czym jest kreatywność, poznanie swoich pasji i zainteresowań. Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną okazję roziwjać swoje pasje w trakcie zajęć. 
  poniedziałek, 29 październik 2018, godz. 17:00 – 18:30 
 2. JAK ZROBIĆ COŚ, Z NICZEGO? - gry i zabawy rozwijające kreatywność, zagadki logiczne, "skarbnica pomysłów", czyli o kreatywnym wymyślaniu pomysłów. Rozwijanie indywidualnego myślenia, przy jednoczesnym pielęgnowaniu umiejętności współpracy w grupie i słuchania drugiej osoby. 
  poniedziałek, 5 listopad 2018, godz. 17:00 – 18:30
 3. ŚWIAT MOICH EMOCJI WIDZIANY PRZEZ RÓŻOWE OKULARY KREATYWNOŚCI - podróż do świata dziecięcych emocji, spokanie z podstawowymi emocjami oraz nauka konstruktywnych sposobów ich wyrażania.
  poniedziałek, 12 listopad 2018, godz. 17:00 – 18:30
 4. KAŻDY POMYSŁ JEST DOBRY - KREATYWNE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW -  ćwiczenia i zabawy mające na celu budowanie poczucia własnej wartości i swoich możliwości.
  poniedziałek, 19 listopad 2018, godz. 17:00 – 18:30
 5. UCZYMY SIĘ RYSOWAĆ TWÓRCZO, A NIE ODTWÓRCZO - ćwiczenia rozwijające wyobraźnie.
  poniedziałek, 26 listopad 2018, godz. 17:00 – 18:30
 6. TO JUŻ KONIEC NASZEJ WSPÓLNEJ DROGI - zajęcia podsumowujące cykl spotkań. 
  poniedziałek, 10 grudzień 2018, godz. 17:00 – 18:30

MIEJSCE WARSZTATÓW:
al. Grunwaldzka 472, Gdańsk (Olivia Business Centre, budynek FOUR, O4)

CENA
1 warsztat: 69 zł - KUP BILET TERAZ
6 warsztatów: 360 zł (cena jednego warsztatu w pakiecie: 60 zł) – KUP BILET TERAZ

ZAPISY: 
Płatność online: kliknij TUTAJ.
Możesz też napisać do nas na kontakt [at] fontes.com.pl podając imię, nazwisko i nazwę warsztatu, w którym chcesz wziąć udział.

PROWADZĄCA:
Karolina Magierek, psycholog, psychoterapeuta pracujący w Konwencji Systemowej. Członek Nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Ukończyła liczne szkolenia związane z diagnozą oraz terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym zespołu Aspergera oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ukończyłam także szkolenia z zakresu Terapii Ręki oraz rozwijania umiejętności grafomotorycznych. Od wielu lat organizuje zajęcia dla dzieci rozwijające kompetencje społeczne oraz z zakresu Terapii Ręki, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące m.in. emocji, asertywności, kreatywności, dojrzewania, rozwijania umiejętności grafomotorycznych, doradztwa zawodowego. Prowadzi konsultacje z rodzicami doświadczającymi trudności wychowawczych.