Mindfulness. Dziś jest dobry dzień, żeby mieć dobry dzień.

Dziś jest dobry dzień, żeby mieć dobry dzień!

Mindfulness- to świadome rozwijanie umiejętności kierowania uwagi, dzięki czemu zwiększa się kontakt z ciałem, umysłem i emocjami. Nasza energia podąża za naszą uwagą. Bądźmy świadome gdzie ją kierujemy i czy aby na pewno wybrany przez nas kierunek służy nam i naszemu zdrowiu.

Mindfulness, czyli sztuka bycia „tu i teraz”. W tym momencie, w teraźniejszości,  właśnie w tej chwili. Przeszłość minęła, powiedziała nam już to co miała powiedzieć, przyszłość jeszcze nie nadeszła, liczy się to co „tu i teraz”. To jest chwila mocy i chwila prawdy. To jest ten dzień, ten moment w którym możesz stworzyć lepszą jakość swojego jutra. W myśl zasady „Gdziekolwiek jesteś bądź” warto wykorzystać efektywnie te chwile. Bądź ”tu i teraz”. Uchwyć chwilę swoim umysłem tak jak aparat fotografujący uciekający moment. Zatrzymaj się na sekundę, zastanów się, pomyśl, posmakuj, rozkoszuj się cudownością codzienności. Wypracuj w sobie nawyk bycia „tu i teraz”. To jest chwila mocy, to jest moment, w którym stwarzasz swoje szczęście.

Podobno wszyscy jesteśmy tu na ochotnika, chcieliśmy tutaj być, chcieliśmy mieć takich rodziców, przyjaciół. Na swojej ścieżce życia mamy do odrobienia lekcje, w klasie codzienności praktykujemy ich odrabianie. Jedną z najważniejszych  lekcji tu na Ziemi jest bycie uważnym. Po prostu. Podjęcie decyzji: Tak od dziś zacznę żyć świadomie, dostrzegając wszystkie kolory tęczy. Tak mam na to czas, bo właśnie na tym polega moje życie.

Angelina Piechowska, terapeutka TSR

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.